Kendime ait müstakil bir evim var, sanayi elektiriği bulunmakta bu tarz bir yere baskılı karton bardak makinesi kurmam da bi engel var mı? Ortalama kurulum maliyeti ne kadar olur? Karton bardak fiyatları hangi aralıkta değişmektedir?
Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir e-posta alacaksınız ve bağlantı yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.
Fiyatları makinesine göre değişiyor. Aşağıda örnek bi liste gönderdim. Almayı düşünüyorsanız teknik servis imkanlarını göz önünde bulundurmalısınız. Çin ve Kore makineleri bozulmaya müsait olduğu için bulunduğunuz bölgede servis veren bi makinayi tercih etmelisiniz.
2 makineyi günde 10 saat çalıştırsak elektrik giderimiz aylık ne kadar olur?
Araştırmaya yapıyorum. ortalama 85 koli 7 oz bardak için 1 ton yan kağıt ve 200kg altlık kağıt kullanılıyor. Bu 1 ton yan kağıt ve 200kg alt kağıt maliyeti 17000 TL tutuyor. Koli içinde 3000 adet olup bu koli ortalama 180TL ye satılıyor. 180×85=15300TL satış rakamı oluyot. Kira, elektrik, su, ısınma, çalışan giderleri, alternatif maliyeti hesaplamadan dahi zarar ediyor.
Çok güzel bir bilgilendirme tesekur ediyorum merak ettiğin kosgeb desteği varmıdır bu işletme için.